Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Trening imitacyjny cz.2 - krok łyżwowy 0
Trening imitacyjny cz.2 - krok łyżwowy

Tak jak istnieją różnice w bieganiu na nartach techniką klasyczną i łyżwową, tak też przygotowanie do biegania obiema technikami z wykorzystaniem treningu imitacyjnego, zasadniczo się różni. W drugim odcinku materiału video prezentującego ćwiczenia imitacyjne, Radek Szwade demonstruje ćwiczenia przygotowujące do sprawnego biegania "łyżwą".

Podobnie jak w wypadku przygotowania do biegania techniką klasyczną, co zostało przedstawione w materiale Trening imitacyjny cz.1 - styl klasyczny, wśród zademonstrowanej w filmie imitacji stylu łyżwowego znajdą dla siebie ćwiczenia zaawansowani biegacze narciarscy, jak też początkujący. Ci ostatni szczególnie powinni skupić się na częstym i dokładnym treningu imitacyjnym, który pozwoli im szybciej i łatwiej nauczyć się poprawnej techniki biegania na nartach (a w sezonie letnim na nartorolkach przyp. M.A.) wraz z nadejściem pierwszego śniegu.

Radek Szwade

Radek Szwade

Członek Kadry Narodowej w biathlonie na sezon 2011-2012. Przez wiele lat uprawiał wyczynowo biathlon. Mistrz Polski juniorów w biegach sprinterskich w latach 2001 i 2002, także drużynowy Mistrz Polski w 2002. Brązowy medalista Mistrzostw Europy juniorów w sztafecie w 2002. Odnosił liczne sukcesy w biathlonie zimowym i letnim, wygrywając zawody pucharu Polski. W 2008 roku uplasował się na 4. miejscu w Jizerskiej 50 stylem dowolnym. W 2009 roku zwyciężył w Biegu Gwarków i Jilemnickiej 50, zajął także 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w biathlonie. Wielokrotnie zajmował wysokie pozycje w ważnych zawodach startując jako zawodnik wyczynowy i amator.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl